در چه فضایی امکان انجام کارهای مؤثر وجود دارد؟

سؤالی که من همیشه در ذهن خود مطرح می کنم این است:

هدف از انجام این کار چیست؟

سؤالی که شاید ساده به نظر آید؛ اما در واقع اشاره ای بسیار دقیق به عدم پیشرفت در امور مختلف دارد. در اینجا قصد من پرداختن به امور شهرستان ایذه می باشد و مطرح کردن این موضوع است که می شود با نگاهی باز و جامع نگر، حتی در جایی که دولت به دلایل مختلف سرمایه گذاری نمی کند، تحولات بزرگ خلق کرد.

شاید این گفته از یک اعتقاد درونی من سرچشمه می گیرد که معتقدم برای انجام کارهای بزرگ آن چیزی که بیشتر از همه گم شده است فکر و اندیشه بزرگ است.

تعصبات را دور نریزم!!!!! اما نه تعصباتی که باعث عدم پیشرفت می شود!

تعصب داشته باشیم آن گونه که وقتی می خواهیم زباله ای را بر سطح زمین بریزم اندکی درنگ کنیم و از خود بپرسیم آیا این کار درست است؟

تعصب داشته باشیم آن گونه که به سرزمین خود وفادار باشیم و تلاش کنیم ذره ای دین خود را به آن ادا کنیم.

تعصب داشته باشیم وقتی که وظیفه ی انجام کاری را داریم و در آن سهل انگاری می کنیم.

تعصب داشته باشیم وقتی که بر سر دوراهی خیانت و عدم خیانت قرار می گیریم.

تعصب داشته باشیم وقتی که مزدمان با تلاش مان سازگار نیست.

تعصب داشته باشیم از داشتن تعصب های غلط!!!

من شعر نمی گویم! این جملات برای خود معانی زیادی دارند که شاید مجبور باشم این گونه آنها را بیان کنم اما امیدوارم که شما خیلی خوب مفهوم آنها را درک کنید.

اما چه ارتباطی بین این جملات با موضوع بحث ما وجود دارد؟

ارتباط این جملات با موضوع بحث ما در این جاست که باید به خود برگردیم! برای پیشرفت و تغییر باید از خود شروع کنیم. شهرستان ایذه آن گونه که در نوشته های پیشین خود نیز اشاره کرده ام بسیار متفاوت است! شاید در نگاه اول و از نظر هر بیننده ی دیگری این گونه بیان شود که شهرستان ایذه مانند تمامی شهرستان های معمولی دیگر است!

من هم با ایشان هم عقیده هستم! اما فقط در مورد شرایط موجود! وگرنه شهرستان ایذه از لحاظ قابلیت ها و استعدادهای مختلف با کمتر شهرستانی در ایران قابل مقایسه است.

اما سؤال مهم این است که در این شرایط و در حالی که چندان نمی شود به سرمایه گذاری های دولتی برای تغییر اوضاع دل بست، چه باید کرد؟

پاسخ این سؤال افزایش بهره وری از سرمایه های مادی و معنوی موجود است.

به طور قطع وجود یک مدیریت یکپارچه می تواند گره گشای مسائل مختلف باشد! اما در صورتی که منافع شخصی بر منافع عموم ارجح دانسته شوند و در سایه عدم توجه دولت ها، امکان هیچ گونه پیشرفتی فراهم نخواهد شد.

/ 5 نظر / 20 بازدید
فروشگاه

سلا دوست عزیز خسته نباشی نظرت چیه که قالب وبلاگت جذاب تر از این بشه ؟؟ اگه بهت بم اگه از قالب های فروشگاه ما اسفاده کنی تو مسابقه روزانه ما شرکت داده میشی نظرت چیه ؟؟؟ http://foorush.ir/thems.thtml

h b 97

salam veb khoobi dari bemanam sarbezan خرید کارت شارژ با35% bahari.1000charge.com

انزان نیوز

سيـل ويرانگر ديگری در انتظار ايــذه !!! عكس ها و خبر را در آنزان نيوز ببينيد. www.anzan-news.blogfa.com

مهتاب

سلام تا حالا به نظرهایی که به نوشتهاتون میشه توجه کردید،همش هر فردی دنبال تبلیغ خودشه،مشکل اینه،همه میخان فقط خودشون دیده بشن،اصل موضوع که مردمن،به حاشیه رفته،این یعنی عدم پیشرفت و درجا زدن!

روح اله حبیبی

سلام امیر جان امیدوارم که با نوشته هات بتونی تغییر ایجاد کنی موفق باشی