من که فراموش نکرده ام روزهای سخت دیروز را

شاید تبی سخت بود که از سر ما گذشت؛ اما امیدوارم که تب مالاریا نباشد که هر چند وقت یکبار حادث شود!

جمله بالا شاید برای عده ی زیادی مبهم باشد اما در واقع کنایه ای است به وضعیتی که در شهرستان ایذه و استان خوزستان در طی 8 سال گذشته طی شد.

در شهرستان ایذه همچنان که در نوشته های قبل نیز بیان گشت بیشترین مشکلات و کمبودها ناشی از عملکرد ضعیف شهرداری این شهرستان می باشند. شهرداری ایذه چه از لحاظ ساختار و چه از لحاظ رویکردها، دچار بحران است. بحرانی که در سالیان اخیر بر میزان و شدت آن افزوده شده است. شاید برای هیچکس منطقی نباشد اما در شهرستان ایذه در این مدت 8 سال 5 شهردار و سرپرست شهرداری عوض شده اند! در واقع باید گفت محلی که باید نقطه عطف برنامه ریزی های مهم و آینده نگر برای شهرستان باشد خود دچار ضعف درونی است. به دلایلی ترجیح می دهم که موضوع را بازتر نکنم اما امیدوارم که شهردار جدید شهرستان ایذه بداند که چه چالش هایی در پیش دارد و به مانند بسیاری از گذشتگان خود نگاه سطحی به امور نداشته باشد. ایشان باید در تصمیم گیری ها شجاعت داشته باشند و با چشمانی باز همه چیز را ببینند. بهترین پیشنهاد من به ایشان این است که هر روز حتی برای نیم ساعت هم که شده در خیابان های شهر قدم بزنند! ممکن است خیلی ها این مورد را کم اهمیت بدانند اما اگر ایشان فردی زیرک و با اراده باشند بخوبی درک خواهند کرد که منظور من چیست. حرفی را که به آقای حسینی زدم به ایشان نیز می زنم که شناسنامه شما نیز با مهر زمان ممهور خواهد شد و مردم حتماً عملکرد شما را خواهند دید. جناب آقای مهران باباپور شهردار شهرستان ایذه من و همه ی دوستانم آمادگی کامل را برای کمک بی منت به شما داریم و به گرمی دست شما را می فشاریم. تنها امیدواری من این است که خود را با مسائلی که شما را به حاشیه می برد درگیر نکنید و همه تلاش خود را برای بهبود وضعیت شهرستان ایذه به کار گیرد.

اتفاق دیگری که در استان خوزستان افتاد تغییر استاندار می باشد که من به نوبه خود از این تغییر مدیریت اجرایی استان خشنود هستم و به طور یقین باید گفت که عملکرد آقای مقتدایی به مراتب وضعیت بهتری نسبت به آقای حجازی خواهد داشت.

/ 2 نظر / 21 بازدید
رضا

سلام ...من خودم ایذه ای هستم ...اینجا بزرگ شدم ..این حرفای شمارو قبول ندارم ..ایذه خیلی هم پیشرفت کرده ..همین شما ها هستید که جلوی پیشرفت رو گرفتید...سیاه نمایی می کنید ... شوخی کردم ...! جا خوردین اولش نه ؟!! اما جدا از شوخی باید بگم حق با شماست ..بی ثباتی تو شهرمون باعث شده هر کسی میاد نتونه کاری بکنه ...اما واقعا تا حالا کسی هم نیومده که اهل کار باشه ..معذرت میخام اما همه شون به فکر جیب و طایفه گری خودشون بودن ...فک کنم با من هم عقیده باشی که اقای جافری تنها شهرداری بود که حداقل چند تا کار برای شهر مون کرد ...اما بقیه ..؟ همین اقای شهردار جدید !! ایشون یه پیمون کار هستن ..غیر از اینه ؟ ایا سابقه مدیریت شهری دارن ؟ اصن می دونن شهرداری چیه ؟ شهر چیه ؟ اصن اون یازده نفر که ایشون رو انتخاب کردن معیارشون چی یوده ؟ وقتی نمی تونیم کسی رو انتخاب کنیم که واقعا دلسوز شهر باشه همین میشه دیگه ..کافیه فقط یه بار بریم تو خیابون اصلی شهر که پر از انار فروش و مرغ فروش و دستفروش و ..که راه رو بند میارن برای مردم و هیشکی جلوشونو نمی گیره ..یه بارون ساده بیاد تا بفهمی سیل راه افتادن و گل و شل و یعنی چی ...

رضا

اسفالت های پوسیده و خراب خیابون ...نداشتن پارکینگ تو شهر ..بی نظمی ماشین های مسافر کش تو شهر ..نداشتن جایگاه ... به نظر من هیچ امیدی به اینا نیست ...مردم شهر مقصرن ! نماینده ای که فقط برای طایفه گری انتخاب کردن و هیچ کاری نمی کنه برای شهر ...شورایی که انتخاب کردن که اصن معلوم نیست اینا برای چی اومدن ؟ استاد فیزیک و شهرداری ؟طرف تو دانشگاه یه کارمند ساده که هیچی هم حالیش نیست اما تو شورای شهره ! چرا ؟ جز شورا محلی برای پول در اوردن مفته ؟ خانه از پای بست ویران است عزیزم !