پرسش هایی از جنس منطق

پرسیدن حق همه ی انسان هاست! ای کاش اجازه پرسش به همه داده می شد و ای کاش جواب های منطقی برای سوال هایی از جنس منطق داده شد. چرا نگین استان خوزستان ((ایذه)) باید در اوج محرومیت باشد؟؟؟ پرسش حق جوانان این شهر نیست؟؟
سوال های زیر چه زمانی پاسخ خواهند یافت؟
1) چه زمانی زمین های شهرستان ایذه با آب سرزمین خود سیراب خواهند شد؟
2) آیا با وجود تردد زیاد ماشین های سنگین در محور مواصلاتی خوزستان به چهارمحال بختیاری، همچنان مردم شهرستان ایذه به دلیل کیفیت پایین این جاده باید قربانی بدهند؟ چه زمانی این جاده مهم و قدیمی اصلاح و تعریض می شود؟ آیا خون مردم این سرزمین بی ارزش تر از جاهای دیگر است؟
3) قابلیت های این شهرستان در بخش گردشگری، اهم از آثار تاریخی و طبیعت بکر، چرا مورد توجه قرار نمی گیرند؟ چرا نباید این شهرستان با وجود این همه قابلیت موزه مردم شناسی و موزه باستان شناسی داشته باشد؟
4) سهم مردم این شهرستان از تکنولوژی ها و امکانات جدید چیست؟
5) مشکلات متعدد شهرستان در ارتباط با بهداشت و امکانات رفاهی، تفریحی و آموزشی چه زمانی پایان خواهد یافت؟
6) چرا در انتخاب مسئولین این شهر دقت نمی شود؟ و چرا بعد از انتخاب هیچ گونه نظارتی بر عملکرد آنها صورت نمی گیرد؟


من نمی دانم تا چه زمانی باید از شنیدن برخی اخبار تعجب کنم؟؟ در این که همه مردم ایران عزیز هستند و همه حق استفاده از بهترین امکانات را دارند شکی نیست: اما من سوال دارم. با هر منطقی می اندیشم جوابی برای پرسش هایم نمی یابم.

سد کارون 3 در سال 1378 افتتاح گردید و یکی از مهمترین اهداف احداث آن آبیاری زمین های پایین دست ذکر شد اما بعد از گذشت 14 سال همچنان این خواسته بر حق مردم نادیده گرفته می شود.  ولی امروز آب را از سرچشمه های دز و کارون به دور دست ها انتقال می دهند!!! چرا؟؟؟؟ عدالت وقتی معنا دارد که فراگیر باشد وگرنه تبعیض است. عدالت دیدن یک عده و ندیدن عده دیگر نیست.

مردم این شهر آنقدر نجابت دارند که همه چیز خود را فدای کشورشان کنند اما نباید این باعث شود که مسئولان پا را بر گرده آنها فشار دهند و امکان زندگی راحت تر را برای آنها فراهم نکنند. قطعاَ همه ی ایران باید آباد گردد.

 

 

/ 1 نظر / 22 بازدید
ساناز

سلام مطمئن باشید یک روز پاسخ تمام سوالات برحق خود را خواهید یافت. چرا که هر سوالی جوابی دارد هر چند که برخی جرات پاسخ به آنها را نداشته باشند، تشکر از سایت خوبتان